Badanie rezonansów – finał

Już ponad rok działam z ramieniem zmodernizowanym po badaniach rezonansu w skali 20Hz – 20kHz własną metodą. Odkryłem zależność między wykresem rezonansu a brzmieniem – niby oczywiste ale jednak jest to pewien przełom. Dlaczego przełom? Bo nikt oficjalnie tego nie robi, a jeśli już to nie pokazuje wyników. Trudno się dziwić.

Jakie mam ostateczne wnioski po roku używania ramienia? Dane na wykresach pokrywają się z tym co słychać. Potwierdziły to recenzje w Audiomuzofans (Paweł Nowak) oraz w TNT-Audio (Piero Canova). Recenzje są spójne. Ramię Benka to killer i kropka.

Ze względu na znaczenie moich badań nie udostępnię finalnej analizy i wykresów. Usuwam także poprzednie wpisy. Będę do tych badań i wniosków wracać podczas spotkań z miłośnikami dobrego brzmienia oraz w fachowych opracowaniach naukowych, do których się przymierzam.

Na zakończenie podzielę się dwiema zasadami, którymi kieruję się przy konstruowaniu gramofonu i ramienia, a także w każdej innej dziedzinie:) polecam!

KISS – keep it simple stupid.

Gramofon ma być łatwy w użyciu, skuteczny, trwały, zrobiony najprostszą możliwą drogą. Prosty nie znaczy głupi.

Never ASSUME, because if you assume you make ASS of U(you) and ME

Dosłownie – przez założenia robisz z siebie i ze mnie głupca (dosłownie dupę). A już mniej dosłownie – żadnych deklaracji, żadnego voodoo. Tylko twarde dane, a przynajmniej uzasadnienie wyboru.

Kontakt