Około 29 kg (jedno ramię, bez zasilacza)
Bez ramienia
33,33 / 45 RPM
Sterowanie cyfrowe
Gramofon dostępny w różnych wersjach kolorystycznych:
– fornir naturalny w wykończeniu mat lub połysk
– dowolne okleiny winylowe wg dostępnych kolorów i faktur
– elementy aluminiowe ramienia anodowane mikroplazmowo
Plinta w części głównej wykonana ręcznie z kilku warstw starannie dobieranej sklejki bukowej – cyfrowo wycinanej, klejonej a następnie skręcanej dla uzyskania większej sztywności.
Plinta z góry i dołu zamknięta jest płytami z aluminium o grubości 10mm. Dodatkowo między aluminium i główną częścią plinty znajduje się płyta ze stali nierdzewnej grubości 3mm oddzielona od aluminium 2mm warstwą materiału tłumiącego drgania. Elementy z aluminium i stali nierdzewnej wykonane są na precyzyjnych obrabiarkach CNC.
Ramię przykręcone jest do walca z POM sztywno zamocowanego do podstawy plinty.
Konstrukcja plinty umożliwia zamontowanie 1 ramienia.
Ramię i plinta są w całości uziemione.
Ramię typu unipivot, o długości 12,5 cala
Wykorzystane materiały:
Zmiany w wersji II (2022):
Talerz ręcznie toczony, wykonany z poliacetalu (materiał występujący również pod nazwą POM lub Delrin), grubość 65mm, waga ok 7,5 kg.
Dostępne kolory: czarny
Poliacetal to tworzywo konstrukcyjne, które idealnie sprawdza się w roli talerza gramofonu ze względu na właściwości zbliżone do winylu. Potwierdzają to także inni czołowi producenci gramofonów wykorzystując talerze z poliacetalu w swoich topowych konstrukcjach.
Łożysko typu hydrodynamiczne, odwrócone.
Cześć główna to korpus aluminiowy, wewnątrz którego 15mm oś ze stali nierdzewnej porusza się płynnie w tulei z materiału syntetycznego o bardzo dobrych właściwościach ślizgowych.
Wspomniany materiał w przeciwieństwie do powszechnie stosowanego brązu jest odporny na ścieranie. Potwierdza to wykorzystanie tego materiału w przemyśle ciężkim i motoryzacji.
Masa talerza wsparta jest na kuli z węglika wolframu (YG8). Dla obniżenia szumów zastosowano podkładkę teflonową między kulą i osią. Podstawę łożyska wykonano z POM i przykręcono na sztywno do wewnętrznej warstwy plinty .
Łożysko jest ręcznie polerowane w celu uzyskania minimalnych tarć.
Bezszczotkowy silnik prądu stałego osadzony jest w plincie w taki sposób aby zminimalizować negatywny wpływ wibracji i ich przenoszenie na talerz i ramię.
Dostrajanie prędkości odbywa się automatycznie co kilka obrotów z dokładnością 12bitów (4096 pozycji dokładności co odpowiada zmianom napięcia na poziomie 0,8 mV). Wykorzystano do tego celu cyfrowy czujnik odbiciowy (wersje 2020) / sygnał zwrotny z silnika (2021) i sterownik oprogramowany przez BennyAudio.
Przełączanie prędkości 33.33 na 45 odbywa się za pomocą przycisku. Możliwe jest przełączanie w trakcie pracy silnika. Podświetlenie przycisku zmienia się w zależności od wybranej prędkości.
Odchylenie prędkości mierzone cyfrowo (żyroskopem – WOW 2sigma) podczas odtwarzania płyty to +/- między 0,08 i 0,02 %
Dokładność obrotów +/- 0,35%
Zasilacz ultra liniowy polskiego producenta 12V DC